סגרת פרק בקריירה שלך

הזדמנות להתחלות חדשות והגשמות של חלומות ישנים

כשאנחנו ניצבים מול פיטורין או אבדן מקום העבודה מסיבות שבחרנו או שלא מבחירה, זהו תמיד מצב היוצר אי נוחות וחוסר ודאות מדאיגה.

הצעד הראשון בו עליך לנקוט הוא לתת לרגשות ביטוי, כעס, זעם , תחושת הלם, כל אילה לגיטימיים ביותר אך יחד עם זאת אל לך להיתקע בתחושות אלה לאורך זמן, במקום זה תתמקד בעתיד ובמה שהנך הכי רוצה ולמה הנך הכי זקוק. חפש קבוצות מקצועיות או אחרות אשר בעזרתן תענה על רצונותיך או צרכיך.

התחל לגייס את כל משאבי החשיבה, ניסיון, רעיונות אשר יתמכו במה שהנך חושב שעליך לעשותו, רשום הכל על הנייר, זה יסייע לך בסיעור מוחות בניית האסטרטגיות ואיסוף הנתונים. רכז את הכל באופן שבו תוכל לראותו לנגד עיניך שחור על גבי לבן. גיוס כל המשאבים הכרחי להצלחה.

חשוב " אנשים – עשה רשימת כל האנשים שאתה מכיר. עשה תכנית כיצד תיגש אליהם ולאיזו מטרה . כיצד תסביר להם את מצבך ומה בכוונתך לבקש מהם? היה ברור ביחס לנושא זה במטרה למצות את ההזדמנות.

חשוב באופן יישומי ותואם כשרונות. חשוב על הכישורים והמיומנויות שרכשת בתפקידיך הקודמים. חשוב איזה מקצועות או תפקידים תואמים כשרונות אלה. אנשי הוראה ועוסקים סוציאליים עשו הסבות לתפקידי אימון , ומנהלי כספים הוסבו לאנליסטים ומחנכים. אנשי מכירות עוסקים בתקשורת בין אישית וכשרונות אלה מאפשרים להם לדלג בין תעשיות שונות ללא כל קושי.
שווק את עצמך ומייד. הכן קורות חיים מעודכנים ומקצועיים אשר ישקפו לא רק את ניסיונך המקצועי אלא ידגישו את כישוריך האישיותיים, את תכונותיך כחבר צוות, חבר הנהלה, ראש מחלקה, חבר בקהילה ובן משפחה. ודא כי הקורא לא יפקפק לרגע ביחס ליכולת הביצועית שלך. קורות החיים שלך הם קורות החיים שלך לא רק קורות תעסוקתך, תן בהם ביטוי מלא למי שאתה . תן להם סיבה טובה לרצות לעבוד עם אדם כמוך, לרצות שאדם כמוך ייצג את החברה, המוצר או השרות שלהם.

מקסם את מיצוי כל המשאבים העומדים לרשותך. אל תדלג על מודעות בעיתונים רק משום ששמעת כי לרוב לא מוצאים שם עבודה. חשוב באופן יצירתי איזה משאבים נוספים עומדים לרשותך ונצל גם אותם. השתמש בכל הקשרים וההיכרויות , ארגונים, שירותים וחברות כוח האדם . הבט סביב בקהילה המיידית והקרובה אליך.

התמקד בעוצמות וביכולות שלך. כיום אתה מודאג ביחס לעתיד הן בתחום הקריירה והן בתחום ההכנסה . אלה רגעים בהם אתה מרגיש חלש, מפוחד וחרד מאבדן השליטה, תחושת חוסר האונים משתקת את יכולתך להביט בחיים מזווית אופטימית, תבטיח לעצמך לא להרשות לתחושות תבוסתניות אלה לנהל את חייך בימים אלה, תבטיח לעצמך לחיות את חייך מנקודות העוצמה שלך ולא ממקום של פחד או חולשה. זהה את העוצמה והכוח שבאישיותך ועשה החלטה מודעת לחיות ממקומות אלה- היה הצופה של עצמך ובחן את עצמך מול הבטחה זו.

העתיד יתגלה כתואם עמדה זו, שלב גישה חיובית זו אל תוך ההווה היומיומי שלך. השקע מאמץ לשמר את ביטחונך העצמי והיה פתוח לעודד אחרים בלחזק עמדתך זו כלפי עצמך.

רשום על פיסת נייר קטנה את כל עוצמותיך, כשרונותיך, ניסיונך והצלחותיך, הבט ברשימה זו יומיום, והמשך להוסיף לרשימה זו תכונות ונושאים נוספים לכשיעלו בתודעתך.

אם אתה לא תאמין בעצמך, אף אחד לא יעשה זאת. התמקד בנקודות החוזק שלך!! ראה את עצמך כמפעל חיים. צור חבר מנהלים אישי משלך. צור חבר יועצים אישי משלך. אמץ את הגישה השיווקית של שיווק מ ותג , לעצמך. נהל את חייך כאילו ניהלת מפעל שלם, זהו מפעל חייך. זמן חברים שאת דעתם אתה מכבד למפגשי יעוץ, זכור, אנו למדים יותר מאלה השונים מאתנו מאשר מאלה הדומים לנו וחושבים כמונו. דעות שונות מאתגרות אותנו לחשוב אחרת ממה שהורגלנו ועל כן מרחיבות את סיכויי ההצלחה שלנו. מיצוי כישוריו של אותו מעגל חברים אשר מהווה בעבורך את חבר המנהלים האישי של מפעל חייך, יסייע בידך להתגבר ולייצר בחירות יצירתיות ובעלות מרחבים שלא היית חושב עליהם בדלת אמותיך.

השקע בעצמך. להשקיע זמן ומשאבים בהתפתחותך האישית והמקצועית זו ההשקעה הכי משתלמת ללא שום קשר למעמדך המקצועי והאישי.

שלב ביומנך האישי זמן המוקדש לנושא ההתפתחות באופן שוטף וקבוע במשך כל ימי חייך. ראה בזאת אחד התנאים העיקריים להצלחתך. הרווח יעלה אלפי מונים על ההשקעה.

תדמיין לעצמך את העתיד. אל תרשה להגיון ולפחד לומר לך שהחלום מטורף או בלתי אפשרי למימוש. הקשב קשב רב לחלומותיך, זהה את המרכיבים המלהיבים ביותר עבורך בחלום זה. באופן יצירתי בצע סיעור מוחות כיצד ניתן לממש חלום זה, חייה את הרגע בו הוא מומש, חוש אותו והתחבר אליו לעתים קרובות בעוצמות ובהתלהבות שחלום זה מעורר בך, ככל שתחוש את העתיד שלך כך הוא יתממש ויהפוך למציאות. (אם זה עובד בשלילה, למה לא בחיוב?) הפיטורין שלך יכולים להפוך לברכה.

מה היקום מנסה לומר לך? האם זה שעון מעורר למשהו חדש ומרתק, משהו שחלמת עליו כל השנים וזה הזמן לממש?

היה פתוח. זו יכולה להיות ההזדמנות הגדולה ביותר בחייך.

בהצלחה! צא לדרך ותוודא שכל רגע במסע זה יהיה מהנה, מאתגר ומרתק.